| asteuuu a întrebat:

Cu ce se ocupă facultatea S.N.S.P.A?
-Funda-

Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

Şcoala Naţională de Studii Politice şi Administrative (SNSPA) formează şi dezvoltă competenţe profesionale în ştiinţe politice, sociologie, ştiinţe administrative, ştiinţe ale comunicării, publicitate, relaţii internaţionale, diplomație, studii europene, psihologie şi management. SNSPA are un portofoliu complex, format din 9 programe de studii universitare de licenţă, peste 40 de programe de studii universitare de masterat şi patru programe doctorale. Excelență profesională a SNSPA se reflectă în numărul de absolvenți care au devenit lideri în domeniile lor.
Mai multe aici:
http://www.snspa.ro/

3 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Scoala Nationala de Studii Politice si Administrative este compusa din urmatoarele facultati Facultatea de Administraţie Publică, Facultatea de Comunicare şi Relaţii Publice, Facultatea de Management, Facultatea de Ştiinţe Politice, Relaţii Internaţionale şi studii europene, Sociologie, Psihologie.
Deci e vorba de stiintele astea umaniste care au lagatura cu comunicarea : stiinte politice, psihologie, publicitate etc

| andrw1929 a răspuns:

Şcoala Naţională de Studii Politice şi Administrative (SNSPA) formează şi dezvoltă competenţe profesionale în ştiinţe politice, sociologie, ştiinţe administrative

| LavyBeByou a răspuns:

S.N.S.P.A=Scoala Nationala Stiinte Politice si Administrative din cate am inteles de la sora mea care studiaza acolo se ocupa CU POLITICA. funda.o3