| anonymus005249 a întrebat:

Cum aflu răspunsurile la fise de lucru pe liveworksheets?

1 răspuns:
| AlaSwek a răspuns:

Hey! Nu este tocmai simplu pentru a afla răspunsurile la fisele de lucru de pe liveworksheets.
În primul rand fiecare fisa de acolo este construita pe baza unui algoritm în html, Java, etc.
Pentru a afla răspunsurile, este nevoie ca browserul sa aiba funcția,, inspect element". De preferat ar fi browserul opera.
Pașii sunt următorii:
1. Te conectezi unde ai fisa re lucru.
2. Ca motiv de securitate, au implementat o metoda astfel încât sa îți blocheze accesul pentru a vedea codul sursa ( click dreapta oriunde pe ecran -> inspect element ). { Nu o sa îți meargă }.
3. Ca sa putem trece peste aceasta securitate, vom avea nevoie de browserul opera, ne vom duce la căsuța unde este inserat link-ul paginii ( http://.) și vom adauga înainte urmatorul lucru: ( view-source:http:// ) și apăsam enter.
4. Înainte sa trecem la pasul 3, trebuie sa găsim minim un răspuns corect, și îl vom nota pe o foaie sau ceva de scris.
5. După ce am apăsat enter, vom observa mai multe linii de cod și ca să găsim răspunsurile trebuie sa apasam " ctrl + F " pana găsim un meniu de căutare în pagina și inseram răspunsul găsit la pasul 4.
5. Odată găsit, dacă vom observa în linia de cod " & sau $ " va însemna ghilimele. ( ceva genu ).

Scurt:
Odată întrat în codul sursa, utilizând ctrl + f poți începe a cauta propozițiile sau cuvântul pe care trebuie sa l scrii ( răspunsul corect ).

Succes :)!