| adiina11 a întrebat:

Cum comentati citatul : 'Un prieten este un alt tu insuti!'?

3 răspunsuri:
| BuGz a răspuns:

Un prieten este un alt tu insuti!
Se intelege de la sine.
Un prieten este aceeasi persoana cu tine ( reiese din propozitie ) ceea ce inseamna ca trebuie sa aveti foarte multe lucruri in comun ( sa va placa aceleasi lucruri, filme, haine, locuri, obiceiuri )
Prietenul este cea mai potrivita persoana pe care ne-o poate da dumnezeu

Răspuns utilizator avertizat
| LittleEvil666 a răspuns:

Pai un cand ne cautam un prieten cautam pe cineva care are puncte in comun cu noi cautam pe cineva care sa inteleaga si sa asculte.Un prieten de obicei se alege dupa aceeasi personalitate ca a ta in majoritatea cazurilor, exista si exceptii, practic un pireten iti este ca si o oglinda te uiti la el dar te vezi pe tine asta cautam intotdeauna pe noi in altcineva.