| danny1998 a întrebat:

Cum conving un strain sa ne viziteze tara? Ce puncte turistice sunt la noi in tara?

5 răspunsuri:
| carminaburana43 a răspuns:

Depinde ce ii place mai mult.Muntele sau marea.Mie imi place si de una si de alta dar parca totusi muntii pentru ca imi par mai romantici si poti face mai multe drumetii. Poiana Brasov, Sinaia Castelul Peles.In rest ce ti-a recomandat Alessia.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Avem o tara frumoasa, dovada miile de turisti ce ne viziteaza indiferent de sezon. Avem munti, pesteri, ocne de sare, Transfagarasanul, Transalpina, cetati, castele... avem Vulcanii Noroiosi ( unici in Europa ) pe care ii recomand ori de cate ori am ocazia, Muntele Alb, Grota Miresei, avem muzee, manastiri si schituri cu sutele ( pentru cei mai credinciosi), Delta Dunarii, lacuri si ce m-a impresionat pe mine, poate cel mai mult Cheile Bicazului.

| alexralu34 a răspuns:

Avem multe obiective turistice da nu prea stim cum sa le valorificam, Romania e o tara frumoasa si daca turismul ar fi mai promaovat si ingrijit cred ca am fii in rand cu lumea la capitolul asa.Sunt multe de vizitat de exemplu:Castelele Peles,Bran avem muzee,in muntii Carpati sunti niste trasee si privelisti superbe,avem cetati,Vulcanii Noroiosi,Delta Dunarii care e minunata,de manastiri si biserici nici numai vorbim,privelistile,simplitatea si linistea de la noi din sate ii atrag pe strainii(Extonguerintul Charles) si la Mare e frumos, mai avem si pesteri si ocne(cre sunt si bune pentru sanatate)avem parcuri, gradini botanice etc. sunt multe doar ca trebuie sa ai timp si rabdare ca sa descoperi Romania