| anonim_4396 a întrebat:

Cum decurge si de exercitii se dau la proba orala de limba engleza, la BAC?

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

Sper sa-mi amintesc bine, am dat BAC-ul anul trecut, dar parca a trecut o vesnicie. La engleza tin minte ca am avut 3 probe. In prima a trebuit sa ascultam o caseta si sa bifam pe o foaie raspunsurile corecte, apoi a urmat o pauza de 20-30 de minute. La a doua proba am primit o foaie pe care a trebuit sa rezolvam cateva cerinte si sa scriem doua texte. Am plecat acasa, urmand sa venim a doua zi. A doua zi, totul a decurs ca la competenta de la romana. Am tras un subiect, am avut la dispozitie 25 de minute sa rezolvam 4 exercitii parca, am iesit in prima banca si am sustinut ceea ce am rezolvat in fata profesorilor. Cam atat.

P.S. In prima zi o sa intrati in clasa in jur de 25-30, depinde de numarul bancilor. E mai usor de copiat, daca te intereseaza.

P.S.2 S-ar putea sa fie cateva mici diferente anul asta fata de ce ti-am spus eu, insa in principiu cam asa decurge totul.