| unprietenaproape a întrebat:

Cum e mai bine sa citesti cartile, rapid sau lent?

10 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Lent,poate intelegi si ceva!

| AFR81 a răspuns:

Nu are importanta. Citeste astfel incat sa intelegi tu cel mai bine.

| T0T a răspuns:

Dacă nu îți place o carte și o citești doar din obligație, o citești repede, altfel o citești mai lent și ești atentă la detalii, o "savurezi".

| Sn4k3 a răspuns:

Cum vrei, atat timp cat intelegi.

| N0xEterniS a răspuns:

Nu e logic sa citesti lent sa intelegi calumea?

| PersonajFictiv a răspuns:

Prima data o sa citesti mai lent ca sa poti sa intelegi, cu cat iti antrenezi mintea o sa poti citi mai rapid si sa intelegi, dar asta in timp.
Citeste ca sa intelegi, schimbi viteza in timp.

| GPA a răspuns:

Citind lent, intri in firul acțiunii/poveștii, deci trăiești acele momente.
Citind repede, lecturezi de fapt printre rânduri. Doar de dragul de a citi.

Citește lent, cu atenție asupra desfășurării acțiunii, astfel te transpui in "lumea fantastică" happy

| reihiuke a răspuns:

E mai bine sa le simti

| emignon a răspuns:

Mai bine lent, ca să putem înțelege.

| BucurCristina a răspuns:

Citesti in ritmul tau.De exemplu eu citesc destul de repede(pentru ca asa citesc eu) dar inteleg ceea ce trebuie sa inteleg din acea carte.