| Anonimafarahaz2 a întrebat:

Cum este in clasa a 9a? Cat de repede te acomodezi cu noul colectiv si cu profesorii?

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde de tine asta n-are cum nimeni sa-ti generalizeze asta

| deeeaqq a răspuns:

La început e puțin mai greu, până te obișnuiești cu noii profesori, cu alte cerințe, etc.

Depinde de tine cât de repede te vei acomoda cu noul colectiv, dar dacă dorești să-ți fie mai ușor îți sugerez ca după ce apar rezultatele să-ți cauți posibilii colegi pe Facebook.

| Bratu_Andrew_2000 a răspuns:

Salut!

Asta depinde de ce fel de fire esti tu. Profesorii sunt tot profesori. Nu sunt monștrii happy

Colegii, raman si ei la fel. Adica daca nu sunt aceeasi, găsești aceleași tipuri de copii. Aia mai buni, aia mai rai, aia mai populari.

Nu ai de ce sa iti faci probleme. Totul va fi bine!

winking

| Ssssmokin a răspuns:

Depinde de tine si de colegi. Eu spre exemplu sunt mai timid, iar in a 9 -a am fost retras, insa am avut niste colegi grozavi de care m-am atasat foarte repede. Despre profesori nu pot spune nimic, ei sunt sefii, se comporta cum vor. O sa iti dai tu seama care sunt mai duri.

| Tataru_Ionut_2001 a răspuns:

La început o sa ti se para foarte greu dar la final ai sa ajungi la concluzia ca a fost mai lejer ca in generală, eu asa am simtita

| TheBoyTheCool24 a răspuns:

Cam într-o lună, două. Diferă de la persoană la persoană, mie mi-a luat o lună să mă acomodez și mai multe luni să mă împrietenesc ( adică să facem toți caterincă în blană laughing )

| Addrriiaannaaaa a răspuns:

Depinde de tine cat de repede te acomodezi, eu unul m-am acomodat cam in 3 luni, vorbeam cu toti, dar am rarit-o acum, vorbesc cu 3-4 din clasa pentru ca restul mi se par aroganti si taranci venite de la sate cu aere. -. cu profesorii mi-a luat un semestru intreg sa ma acomodez si dupa am prins drag (de cel de info nu mi-a placut deloc, multumesc lu dumnezeu ca am scapat de el) si daca inveti o sa te iubeasca toti profesorii.
succes *-*