| xAnkax a întrebat:

Cum este liceul Iulia Hasdeu? Are profil de biologie chimie?

2 răspunsuri:
| Laura1092 a răspuns:

Nu exista profil de biologie, chimie este Uman si Real. Chimie si biologie se face la stiinte ale naturii ( real). Iulia Hasdeu este un liceu bun, dar nu are stiinte ale naturii.

| VisezCuOchiiDeschisi a răspuns:

Ma,eu iti spun sincer ca nu este un liceu asa stralucit.Cunosc multe persoane care au terminat liceul acolo si care nu s-au ales cu ceva masiv, adica nu se preda nici macar in modul cel mai normal, este sub la acest capitol.Cat despre profilul biologie-chimie, nu cred ca are.Are specializare in filologie si sfatul meu este ca mai bine sa fi urmasa intre destepti decat fruntasa intre prosti.Eu anul acesta am terminat a 11-a si o spun din propria experienta, am vrut sa fac aceeasi alegere dar m-am mai gandit si am intrat intr-un final la un liceu mai bun.