| Reek54 a întrebat:

Cum isi simt caini stapanii?, Cum ii recunosc. dupa ce?, am iesit mai devreme afara in curte. si din spate venea alergand spre mine un caine iar al meu l-a blocat, de'aia intreb...

4 răspunsuri:
| white02 a răspuns:

Dupa miros... se zice ca fiecare are are un miros specific, iar cainii au un simt olfactiv foarte dezvoltat

| Reek54 explică:

@alllexxx - nu e asta, nu mi-a fost frica.mai exact nu am simtit nimic, decat m-am concentrat putin sa ma feresc. pentru ca am simtit ca ceva e in neregula.

| alllexxx a răspuns:

De ce crezi ca se zice " cainii sunt cei mai buni prieteni ai omului" nu ai observat ca animalele simt frica. Cainele tau ti-a simtit frica si a sarit in ajutorul tau

| alllexxx a răspuns:

Eu am dat numai un exemplu cu frica, animalele in general simt starile in care se afla un om... uita-te la cezar si cainii, o sa intelegi mai multe chestii acolo