| anonim_4396 a întrebat:

Cum poate sa spuna cineva ca rosu nu e cea mai frumoasa culoare?

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Nimeni nu poate afirma care este cea mai frumoasa culoare, fiindca oamenii au preferinte diferite. Unii iubesc aceasta culoare, altii nu o suporta sau le este pur si simplu indiferenta. Parerile, in legatura cu toate subiectele care exista, sunt impartite si diverse si chiar daca nu sunt compatibile cu ale noastre, ar trebui sa nu incercam sa le schimbam, fiindca e dreptul fiecaruia sa aiba propriile opinii.

8 răspunsuri:
| ZoeyMe a răspuns:

Parerile difera, insa multora nu le pasa de culori.Rosul e frumos la fel ca si altele.

| nomoretears1111 a răspuns:

Din punctul meu de vedere, rosu nu este cea mai frumoasa culoare. Este strict chestiune de gusturi. Nici tie nu iti place, poate, ceea ce eu consider ca este "cel mai" dintr-un domeniu. Sper sa nu fii asa de vanitoasa incat sa crezi ca detii adevarul absolut ori ca ai cunoaste secretele universului. Cati oameni, tot atatea gusturi. Nu degeaba zicea latinul : "De gustibus non discutandum", adica "Gusturile nu se discuta".

| Kyrie a răspuns:

Pentru mine cea mai frumoasa culoare este negruwinking, rosu e nasol ^_^

| Lyiia a răspuns:

Buna!
Fiecare are preferintele lui. Nu cred ca oricui ii place aceasta culoare si cu siguranta sunt si persoane care uraste culoarea rosu.
Este o culoare frumoasa, care reprezinta dragostea love struck.
Sper ca te-am ajutat!

| pufy6646475 a răspuns:

Simplu si usor:Rosu nu e cea mai frumoasda culoare! Multora le place culoarea rosu foarte mult si spun ca este cea mai frumoasa culoare.Dar sa nu uitam ca sunt multi alti care spun ca cea mai frumoasa culoare este galben,portocaliu,roz,albastru, verde, negru, mov, etc.
Eu de cand eram mica si pana acum mi-am schimbat culoarea "preferata" de 100 de ori.La inceput am zis ca urasc galbanul si portocaliul, dar mai tarziu am zis ca galbenul este preferata mea.Ieri la un joc ziceam ca imi place movul, acum o saptamana rozul...Mie una imi plac toate, pentru ca toate sunt frumoase si sunt chiar pe dinafara la chestile de genul "nu e x cea mai frumoasa culoare sau nu e x cel mai frumos animal sau alte exemple.
P.S:Eu prefer ceva mai rainbow

| DaianaDC a răspuns:

Simplu. laughing Nu tuturor le place rosuhappy

| Alecssutssaa a răspuns:

Mie de exemplu nu imi place rosul. Dar altor persoane pariez ca da.Fiecare are pareri diferite.Mie de exemplu imi place culoarea albastru.:d

| denii08 a răspuns:

Toate culorile sunt frumoase, preferintele difera!