| RebecaManea a întrebat:

Cum pot învăţa engleza?

Răspuns Câştigător
| Anonimuserr a răspuns:

Engleza nu se învaţă din filme fără subtitrare şi jocuri ci pur prin cursuri, videouri explicate, cursuri fizice sau online pdf combinate cu suport audio şi vorbitori nativi. Cursurile de la Eurocor par ar fi cele mai bune dar şi English Today. Oricum oricare curs de limba engleză este foarte bun atât timp cât respectă anumite standarde şi o nişă (cui i se adresează etc). Sfat: e bine să oei de la 0 de la începător şi parcurgi gradual pas cu pas până la avansat şi expert. Cine stă în Anglia sau are iubită/iubit vorbitor nativ de limbă engleză va învăţa dar după ureche, nu va şti să citească în engleză şi să recunoască, să facă distincţia între cuvinte. Ştim cu toţii că engleza este o limbă germanice, foarte multe cuvinte au aceiaşi formă şi se citesc diferit sau sunt aproape identice şi aşijderea. Fundă!

5 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Duolingo,filme fără subtitrare.

| Sn4k3 a răspuns:

Filme, duolingo (e un site), cursuri de engleza.

| kyliejenner a răspuns:

Youtube jocuri filme

| Nebunila a răspuns:

E o intrebare, simpla!
Poti invata engleza fiind atent la ore, prin diferite cursuri de engleza, poate pare de necrezut dar si unele jocuri ba chiar si filme te ajuta. Daca niciuna dintre aceste metode nu te pot ajuta atunci, cumparati un dictionar, si vei sta un an ba chiar doi sa inveti engleza, perfect! big grin