| Alexandra_Nicoleta_1980 a întrebat:

Cum pot invata mai repede matematica. SUNT CLASA a vi-a si nu am invatat o lectie aceea cu divizibilitatea

1 răspuns:
| StephanSaiyan a răspuns:

Eu iti spun din propria experienta. Sunt in clasa a x-a Matematica-Informatica si in viata mea nu am invatat, doar am fost atent in clasa si mi-am facut temele atent. Daca faci asta e posibil sa intelegi lectiile mai bine, macar 60-70%. Am avut la matematica medii peste 7. Ca tot veni vorba de a 6-a, eu am avut 10 in ambele teze doar facand ce am spus mai sus. Depinde si de felul tau de a invata. Mia bine ai face exercitii dintr-o culegere.