| christina94 a întrebat:

Cum pot sa imi imbunatatesc pronuntia la limba engleza?
Mersi happy si Craciun fericit! :*

5 răspunsuri:
| Chris a răspuns:

Cand inveti o limba straina, trebuie sa te expui cat mai mult la limba respectiva. Incearca sa te uiti la filme subtitrate in engleza sau chiar deloc, citeste constant cu voce tare. In timp, o sa vezi ca pronuntia o sa se imbunatateasca. Bafta!

| Rockart a răspuns:

Exersând. Citeşte mai mult în engleză cu voce tare şi încearcă să pronunţi cât de corect poţi. Cu timpul te obişnuieşti.

Crăciun fericit!

| KellyGreen a răspuns:

Poi e foarte simplu. Urmareste un film in engleza fara subtitrare, si fi ateanta la pronuntie, astfel iti inbunatatesti pronuntia.

| SuperGirl122222222222 a răspuns:

Pai,sa asculti cum se zice corect.si sa citesti mai mult.asa progresezi!

| AlexXx95 a răspuns:

Incearca sa gasesti o persoana cu care sa conversezi. De asemenea si cititul cu voce tare ajuta.