| Fazekas_Ioan_1998 a întrebat:

Cum pot sa imi inghet anul scolar? Sunt clasa a 8a. Funda+vot.

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui ce intelegi tu prin "inghetarea anului scolar" dar nu exista. Daca nu poti face anul scolar, indiferent de motive, vei repeta in intregime anul.

| AvalohAlyn a răspuns:

Iti trebuie un certificat medical(care sa justifice amanarea scolara) si mai trebuie sa faci o cerere de amanare, inghetare..pe baza certificatului ala medical amani anul scolar si incepi din septembrie din nou clasa a 8
Succes maxim.

| AvalohAlyn a răspuns:

Poate amana anul pe baza unui certificat medical si a unei cerere de amanare.
Iar amanare inseama ca repeta anul, l-a amanat medical.
Eu asa am facut pentru clasa a 10-a la liceu, de asta zic...

| AvalohAlyn a răspuns:

Se numeste amanare an scolar nu inghetare si se poate pentru ca eu asa am facut in clasa a 10, am amanat medical clasa a 10 cu un certificat medical ca sa dovedeasca ca am avut probleme medicale si o cerere de amanare facuta de parinte.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU există noţiunea de "îngheţare" a anului şcolar!
NU eşti la facultate :))

Ţi-am RĂSPUNS la întrebarea anterioară!
http://www.tpu.ro/......cuma-sunt/

Din PĂCATE, se pare că pricepi cam GREU :(

Toate cele bune!

| Fazekas_Ioan_1998 explică:

Pai am avut niste probleme de sanatate si nu am putut invata si am ramas in urma.Asa pot sa nu mai merg din semestrul 2 si sa incep la anul de la zero?

| Fazekas_Ioan_1998 explică:

Si cum imi pot convinge mama sa ma lase imi mai dati aceste sfaturi?