| LULUTZAwhitYOU a întrebat:

Cum sa fac un circuit electronic simplu?

Răspuns Câştigător
| GenetiX a răspuns:

Scumpu meu dovleac, ce spui tu este un circuit electric nu unul electronic.
Cumpara-ti un "breadboard" pentru inceput, pentru a testa circuite electronice simple. Poti incerca un Led FLasher cu un NE555 dupa schema asta: http://3.bp.blogspot.com/......er+555.gif

Poti cauta pe YouTube: breadboard

2 răspunsuri:
| terts a răspuns:

I-auzi! simplu!

| Obsolete a răspuns:

Ai nevoie de o baterie de doua fire si de un deci legi cele doua fire izolate de bec si de baterie cand ele fac contact firele intre ele care sunt legate de baterie se aprinde becul tadam.