| WeAreSmart a întrebat:

Cum sa imi schimb profesoara de matematica? Am o profesoara rea, ne pune note negative si ne ameninta la fiecare ora si nici tema nu o intelegem bine. Ce sa facem ca sa o inlocuim?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pe motive din astea nu prea aveti nicio sansa

| R0R0 a răspuns:

Plangeti-va la director.

| Mecumesetignoras a răspuns:

In primul rand trebuie sa vorbesti cu colegii ca sa vorbeasca fiecare cu proprii parinti. Apoi se aleg cativa parinti ca sa fie reprezentanti si sa se duca la director si sa vorbeasca.
Normal ca daca faceti asta trebuie sa aveti argumente si sa explicati bine ce anume nu va convine la doamna profesoara.
S-ar putea sa se faca o sedinta cu dansa si sa discute parintii si directorul cu ea, sau sa o schimbe imediat. In cazul in care se face sedinta si directorul vorbeste cu ea, s-ar putea sa se linisteasca!
Bafta :*

| SchIzopHreniA a răspuns:

Si noi aveam un profesor la mate asa.
Pai:
Toti parintii copiilor din clasa (nu toti dar e nevoie de 10-15 sa se vada ca vreti) sa mearga la diriginga si sa discute cu ea. Daca asta nu merge parintii trebuie sa se duca direct la directoare si poate ea va schimba profesoara cu alta disponibila in scoala.