| Simona_Cocerhan_1971 a întrebat:

Cum sa indepartez voma de pe patura

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sa o bagi in masina de spalat dupa ce cureti ce este mai gros.Ce ai patit? Ai sarit calu' cu alcoolu'?

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Speli pătura cu detergent, apoi aplici Vanish, în locul unde a rămas pată. E o soluție lichidă, creată special pentru îndepărtarea petelor.
Nu folosi clor! Clorul e înălbitor pentru rufe, el dezinfectează, dar NU e recomandat pentru toate tipurile de țesături.

| DeathOfDreams a răspuns:

Mai ușor cu alcoolul data viitoare.
Măcar să apuci să mergi până la baie.

| MeForeverAlone a răspuns:

Umplii cada cu apă caldă, pui pătura înăuntru și o speli cu clor, apoi o bagi la mașină ca să se ducă mirosul
Baftă!