| madalina_5503 a întrebat:

Cum sa invat la chimie usor? definitia moleculei definitia formulei chimie.notarea prescurtata, valente, simboluri, radicalii chimici? nu stiu cum sa ii retin! HELP! dau >fundita:

Răspuns Câştigător
| tincurobert a răspuns:

Incearca sa faci asocieri cu cuvinte din viata de zi cu zi. Eu de exemplu am retinut ecuatia pV=nRT prin propozitia:"Pentru vineri nu retin teoria."rolling on the floor

2 răspunsuri:
| NickiMinaj a răspuns:

Definitia moleculei? wtf? radicalii ii retii tot folosindu-i. eu am si biletele cu cei care nu-mi intra in scufitza, recunosc laughing

Răspuns utilizator avertizat