| Taniawwq a întrebat:

Cum sa învat limba engleza rapid?

Răspuns Câştigător
2 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Oricîtă bunăvoință ai avea, mai repede de un an nu cred că ai putea.
Și chiar și un an, nu cred că ți-ar fi de ajuns.
Doar dacă îți implantezi un robot în loc de creier.

| Rakanishuu a răspuns:

In primul rand, trebuie sa iti placa si trebuie sa gasesti o logica in gramatica ei.
In al doilea rand, poti viziona filme/seriale subtitrate in engleza, asculti muzica, faci exercitii de listening si incerci sa te imprietenesti cu persoane din alte tari care vorbesc engleza.
https://www.ego4u.com
Uite aici un site foarte bune care te poate ajuta. Spor la treaba!