| DrMeow a întrebat:

Cum se face transformarea in newtoni? funda si kiss

3 răspunsuri:
| Deea3 a răspuns:

Deci de ex daca ai 5kN = 50 hN e ca si cum ai calcula km in hm sau km in hl. daca ai 5N=5L=5m.daca nu ai inteles trimite-mi mesaj.si poate o sa reusesc sa-ti explic mai bine.

| Sehmet a răspuns:

La fel cum este si nr. daca-ti da de exemplu 5cm=5Newtoni happy. sau calculezi ce trebuie de calculat iar apoi rezultatului ii pui la sfarsit N dar de exemplu daaca este un nr. gen 2. 158523 pui 2.1N. si eu am probleme cu fizica, nu prea o inteleg dar astea-s lucruri usoare. Sper ca ti-am fost de folos. Bafta multa.