| anonim_4396 a întrebat:

Cum se scrie corect? Sunt sigura ca se va intampla o data si o data? E corect asa o data si o data?

Răspuns Câştigător
| mirelaella a răspuns:

Se scrie corect odata legat deoarece are sensul de,, candva''.,, O dat " se scrie deslegat atunci cand are sensul de,, o data importanta ( in calendar)'' Funda?

3 răspunsuri:
| Faruece a răspuns:

Legat, odata

| Anonima3562 a răspuns:

Corect este " odata si odata " pentru ca este locutiune adverb. happy

| BiancaBiaaaa a răspuns:

Se scrie legat, 'odata' = candva, iar 'o data' = o singura data blushing