| sonyaminia a întrebat:

Cum se scriu diacriticile? funda la primul care stie

Răspuns Câştigător
| RainOfColors a răspuns:

Jos, pe bara aceea de jos a ecranului ar trebui sa iti apara ''en''. Apesi acolo si poti seta "ro". Iar apoi ș, ț, ă, î, â se vor pune de pe niste butoane care cred ca iti apar pe tastatura (mie imi apar).
Daca nu, ă este de pe butonul cu acolada si paranteza patrata din stanga, î de pe cel cu acolada si paranteza patrata din dreapta, ș de pe cel cu doua puncte si punct si virgula, ț de pe cel cu ghilimele si apostrof si â de pe cel cu slash si linie de sub enter.
Sper ca te-am ajutat.

1 răspuns:
| IMC90 a răspuns:

Te folosesti de site-ul asta :
http://www.diacritice.com/