| Adina822 a întrebat:

Cum te poti distra invatand?

Răspuns Câştigător
| mihai1991 a răspuns:

Invatand ceva ce iti place, invatand ceva alaturi de o persoana la care tii (e placut sa inveti de la prieteni), invatand astfel incat sa nu te suprasoliciti (suprasolicitarea te va face sa vrei sa eviti invatatul), vizionand documentare, cautand lucruri precum "fun facts", "stiati ca?" etc., jucand joculete precum trivia etc. happy

11 răspunsuri:
| CherryLove a răspuns:

Nu cred ca e ceva ce implia distractie intr-ale invatatului. Invatatul implica concentrare pentru intalegere si memorare. Ca mai canti textul sau ca te amuzi in oglinda de expresia fetei tale cand repeti mnah dar asta nu se poate numi neaparat distractie laughing

| Mirciuuuuuuuu a răspuns:

Pai, depinde ce inveti. Daca inveti noi pozitii pentru sex, e foarte distractiv. Parerea mea happy

| вσмвση3ℓ a răspuns:

Sa ai foarte multa energiewinking

| Uraniu a răspuns:

E acelasi raspuns ca si mesajul dintr-o carte: Cum sa intelegi femeile: Nu poti...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa iti placa materia in primul rand. Apoi, e atat de usor! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci cand eram eu mai mica, ca sa invatatm geografia, luam un atlas, si ne puneam intrebari de genul "unde se afla..." (o tara sau chiar rauri). Astfel stiam locul unei tari pe harta, invatam jucandu-ne. Si tu poti face la fel, inventeaza jocuri care sa te faca sa-ti pui mintea la miscare. Imbina placutul cu utilul.

| Titanos a răspuns:

Simplu.Nu poti!

| bytzy09 a răspuns:

Eu de obicei cand ma pun sa invat ceva adorm cu caietu in mana laughing)

| Melyssuka a răspuns:

Pai ca sa te distrezi, eu stiu pare amuzant dar chiar este laughing! deci inventezi un cantec gen hannah montana,, dansul oaselor''tongue! si canti un cantec gen hannah montana bagi acolo ce ritm vrei. si canti lucrurile din carte si o sa iti para mult mai amuzant mie chiar imi merge si la scoala doar cant in gandul meu si stiu. si restul nu mai dati ganduri negative ca nu ajutati! daca nu stiti nu raspundeti. funda?puppy dog eyes

| MegaOmega a răspuns:

Inveti lectiile dupa camera ta ( mate "un poster + 1/2 = un poster si jumatate ) ( geografie : daca biroul ar fi m-tii Carpati atunci lamba ar fi diviziunea (.) pc-ul ar fi (.) boxele (.) si creioanele rauri ). Eu asa fac si merge. Baftawinking

| Kattran a răspuns:

Este imposibil! crede-ma