| svenhassel13 a întrebat:

Cum trebuie sa rezolvi subiectul 1 de la bacul la romana pentru a fi perfect?

4 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Dacă nici pe ala nu știi să-l faci perfect....nu știi romana înseamnă.

| Lukasssz a răspuns:

Pai e usor, lucrezi o multime de teste pentru bac (doar subiectul 1), ai sa vezi ca dupa ai sa intelegi cum sa le faci perfect.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citești întâi o dată textul, să îți faci o idee despre ce e vorba, apoi treci la întrebări. Citești fiecare întrebare pe rând până ești sigur că ai înțeles, răspunzând la fiecare în propoziție și cu maximă seriozitate. Dacă folosești un limbaj elevat ai mai multe șanse să primești punctaj maxim.

| AdeLeu a răspuns:

Cumpara variante de bac rezolvate, așa poti vedea foarte multe raspunsuri si in curand, te vei obisnui cu rezolvarea lor. Eu asa am procedat si am simtit multa incredere.