| Samariteanul a întrebat:

Cunoasteti site-uri de conversatii in engleza pe diferite teme?(in afara de jocuri). Daca da, spuneti-mi si mie, va rog.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://www.reddit.com/
un început, baftă! ^^

| G510 a răspuns:

La ce te referi prin site-uri de conversații? Dacă ai vrea să înveți engleză, mai mult gramatică, atunci poți descărca aplicația Duolingo, e destul de interesantă. Sau când te uiți la seriale sau filme pe engleză să pui o subtitrare engleză. Metoda tradițională, care are cele mai bune rezultate din punctul meu de vedere, este cititul cărților pe engleză. Poți să începi cu povești scurte, pentru copii, iar după încet vei ajunge să citești romane întregi. Baftă.

| NerdyLlama527 a răspuns:

Site-uri nu stiu. Dar stiu o aplicatie numita Amino. Acolo exista o comunitate pentru fiecare fandom sau interese in parte(carti, muzica, filme, desene animate etc.)