| copilulanonimfaranumex a întrebat:

Dacă am 8 note la o materie. Pot sa refuz pentru a 9 a notă?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu ai cum sa refuzi o ascultare.
La scoala ai obligatia sa inveti si sa raspunzi la ora, atunci cand profesorul iti cere asta. Refuzand sa raspunzi, poti sa fi notat cu 2 sau 3 si iti strici media.

| dullcat a răspuns:

Notele doar le primesti in functie de cum te-ai pregatit si cat ai invatat in acea zi, nu prea ai optiunea sa le refuzi. Daca era asa simplu ar fi fost mult mai interesant.laughing

| Hyperion7 a răspuns:

Nu,daca ai primit-o, trebuie consemnată în catalog.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

8 note? Știam că 3 sunt de ajuns pentru a încheia o medie.