| Anca2999 a întrebat:

Daca am luat 9.75 la matematica, si as fi meritat un 9.85 macar (zic eu si sunt sigura) merita sa depun contestatie? Adica ma gandesc sa nu dau de cineva care sa imi scada nota pentru faptul ca depun contestatie pentru un punctaj un pic mai mare? Exista riscul asta?

12 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Bineinteles ca exista riscul scaderii notei si e mai mare decat sansa sa obtii 10 sutimi

| Anca2999 explică (pentru suntserios):

Dar nu inteleglaughing de ce sa-mi scada daca nu are ce, in loc sa-mi mareasca alea 10 sutimi?

| suntserios a răspuns (pentru Anca2999):

Asta e parerea ta ca nu are de unde sa scada...

| Anca2999 explică (pentru suntserios):

Crede-ma ca m-am corectat dupa barem de 100 de ori si chiar nu are.

| suntserios a răspuns (pentru Anca2999):

Pai atunci de ce iti mai este frica ca iti va scadea?

| Anca2999 explică (pentru suntserios):

Imi este frica ca poate sunt corectori dintr-astia care vad nota mea (9.75) si zic ca fac contestatie aiurea si mi-e sa nu imi scada pentru asta..stii sa nu zica ceva de genul" si asa are nota mare de ce mai face?".

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai motiv pentru a depune Contestaţie happy

Diferenţa dintre note trebuie să fie ≥ 0, 50 - altfel NU se modifică nota pe care ai avut-o.

Toate cele bune!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu fă prostia asta doar pentru câteva sutimi în plus. e chiar o notă bună.

| PinkPanther001 a răspuns:

Ai luat o nota buna, dupa parerea mea nu ai de ce sa depui contestatie. Daca ai luat nota asa mare si la romana crede-ma ca vei intra la liceul dorit happy

| Anca2999 explică (pentru PinkPanther001):

Nu se stie fiind ca cel putin in orasul meu e concurenta foarte mare happy sunt 300 de persoane cu medie peste 9.75

| PinkPanther001 a răspuns (pentru Anca2999):

Este normal pentru ca a fost foarte usor examenul anul acesta! Poate ai noroc si intri unde doresti! Bafta happy

| Anca2999 explică (pentru PinkPanther001):

Multumesc, asa sper si eu. happy