| Rareselu43 a întrebat:

Daca am picat bacul la o materie la care am luat 5 si mai aveam nevoie de 20 sutimi pentru a trece in anul urmator imi pot alege la ce vreau sa dau sau trebuie la materia unde am luat 5? La cele 2 materii am luat note de trecere

1 răspuns:
| euphoric a răspuns:

Trebuie sa susții la materia la care ai luat sub 5 in primul rand si daca obții cu nota aia media la cele trei minim 6, ai promovat, altfel cred ca trebuie sa le refaci pe toate in următoarea sesiune de examen, că pe lângă minim 5 la fiecare materie trebuie ca media lor sa fie minim 6.