| Crissiks12 a întrebat:

Dacă ar fi sa aleg intre tehnician automatizări, tehnician in instalații elesctrice, tehnician electromecanic și tehnician mecatronic care ar fi cel mai bun profil pentru liceu?

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Nici una din specializări nu ține de rachete cosmice. Dincolo de denumiri, curricula școlară va fi similară. Cu alte cuvinte e cam același lucru.

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Toate sunt meserii inrudite, ca urmare cu oricare diploma vei putea ocupa si posturile din celalalte domenii.
In practica, fiecare loc de munca are specificurile proprii, pe care va trebui sa le inveti la fata locului sau la cursuri de specializare (la care, de regula, vei fi trimis de angajator).