| anonim_4396 a întrebat:

Daca as merge l liceu cu profil filologie mi-ar parea rau? Adica merita? Pentr ca vreau sa devin profesoara de lb romana. Ma trage foarte mult si vreau sa stiu daca merita sa merg la uman. Dau funda. Ms :*

1 răspuns:
| cristinna23 a răspuns:

Nu,nu ti-ar parea rau.La filologie te axezi mult pe romana dar si pe limbi straine. Dupa ce termini liceul poti sa faci Facultatea de Litere, ce te ajuta sa ajungi ceea ce iti doresti tu :profesoara.In concluzie:merita.