| FriendsShow a întrebat:

Daca ati fi pe o insula pustie de ce anume ati avea nevoie:1)familie 2)mancare 3)telefon ...sa vad daca ganditi(e o intrebare capcana)(funda+vot)

Răspuns Câştigător
| pacalici a răspuns:

Mancare

19 răspunsuri:
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Hmm...l-aş lua pe Bear Grylls. (Dacă nu îţi sună cunoscut, este cel care apare în "Tehnici esenţiale de supravieţuire" de pe Discovery")
http://www.youtube.com/watch?v=_5bgLZTr3IA
This guy.

| catalineusx a răspuns:

Pai daca e o insula pustie ce rost are sa ai telefon ca nu exista curent electric si nu ai cum sa-l incarci
Daca ai familia cu tine o sa-ti fie mai usor sa treci peste acel moment dar o sa consumi repede rezervele de apa si mancare.Deci cred ca ai nevoie de mancare.Astfel o sa supravietuiesti mai mult si poti gasi o metoda de evadare de pe insula

| Iiiiioana a răspuns:

Eu zic ca nimichappy
familia-pai cu sau fara familie tot mori deci nu
mancare-mancare gasesti pe insula
telefon-ha... daca nu ai semnal nu are rostplus pana una alta se descarca si ala-unde il incarci
?

| misu a răspuns:

De o barca.ti au dat astia numai raspunsuri aiurea

| Laviiiiii a răspuns:

Familie ca de mancare te lipsesti face familia intr-un fel sa iesi dupa insulawinkingdeci familie

| Alexutzu88 a răspuns:

1 familie deoarece este cea mai importanta dar si mancare(mancarea mai putin ca pe insula poti manca pesti stridi etc si nuci de cocos)winking.

| Needle a răspuns:

Pai nde toate laughing dar cred ca 3 ca sa sun sa vina cineva sa ma ia laughing
funda?
laughing

| pinguluk a răspuns:

1. Telefon ca sa sun, daca nu e semnal, asta e.
2. Familie ca s-o folosesc drept pluta sau hrana pentru rechini laughing
3. Mancare sa supravietuiesti.

Eu cred ca telefon, dar semnall? Nus
Pluta big grin

| Vexio a răspuns:

Sa fiu viulaughing

| CoMyYySiAtat a răspuns:

1) cu familie sau fara familie tot mori, doar ca ajungi si intr-un sicriu si ma rog e vorba aia ca e bine sa-ti petreci ultimile clipe cu familia, dar daca mori d c sa mora si ei
2) mancarea oricum se termina si am auzit ca patru saptamana poti sa rezisti fara, deci ma rog ai rezista mai mult, dar cu ce rost
3) cred ca asta pentru ca poti sa comanzi o pizza si sa-ti chemi familia, insa sunt sanse sa nu ai semnal

| CoMyYySiAtat a răspuns:

Familia

| αℓє a răspuns:

Buna! Sincer, daca stai si te gandesti.Telefonul! Daca ai telefon poti sa suni dupa ajutor happy

| Dooolce a răspuns:

Telefon si persoana iubitahappy

| TpuNoName123 a răspuns:

De toatelaughing

| Neighborhood a răspuns:

De mancare, tinere! Si de o bruneta de 1.80 smug

| Onutza_8616 a răspuns:

Mancare,logic!laughing

| AngeLofDeaD a răspuns:

Greu de ales eu as alege toate variantele deoarece:
-familia sunt persoanele dragi
-mancare pentru a supravietui
-telefon pentru a suna dupa ajutor

| unom42 a răspuns:

Eu cred ca de ajutor

| Daddythedog a răspuns:

Niciuna( telefonul nu are retea, mancarea mi o procur si singur iar familia mi ar fi o grija in plus). big grin