| m2sura a întrebat:

Daca cineva are media 5 pe primul semestru si 4 pe al doilea trece cu 4.50 sau ramane corigent?

10 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Cu parere de rau trebuie sa-ti spun ca acel elev ramane corigent, intrucat media generala nu se mai rotunjeste, ramane 4, 50. Doar mediile de pe semestre se rotunjesc.

| SmileFreedom a răspuns:

Ramane corigent.Media generala nu se rotunjeste...din pacatesad

| MihaelaDart a răspuns:

Cu parere de rau, da, e corigent.

| XLilSmileX a răspuns:

Corigent. Imi pare rau dar asa este... Ii trebuia macar 6 pe primul sem sau 5 pe al 2-lea...
Faza cu nerotunjirea mediei generala e enervanta... O colega a trebuit sa dea examen de admitere la un liceu pentru ca avea media 9.75 si ii trebuia macar 9.80. happy

| AnnaDee a răspuns:

Sorriez, ramane corigent. Trebuie sa aiba peste 5 fara rotunjire.

| Bya132 a răspuns:

Din nefericire, nu există șanse de trecere. Ne pare rău!

| Lovepoison a răspuns:

Da, ramane. Trebuie sa aiba 5 fix, fara sa se rotunjeasca. 4.50 ramane asa, nu se mai rotunjeste la 5.

| NipponGaDaisuki a răspuns:

Ramane corigent ca media facuta dintre semestre nu se mai rotunjeste...

| Paralelu a răspuns:

Daca media e sub 5, ramane corigent.

| Kristinaa0001 a răspuns:

Din pacate pentru acest elev nu exista sansa pentru a trece