| middle654 a întrebat:

Daca citesc o carte de 100 de pagini in limba engleza voi invata engleza fara sa vreau? stiu cat de cat engleza.

9 răspunsuri:
| thalyslly a răspuns:

Nu
numai daca iti traduci cuvintele pe care nu le intelegi

| ItsMyTime a răspuns:

Salut o sa stii la sfarsit atata engleza cata si si cand incepi, deci nu prea o sa ai ce invata dar poti sa citesti in fiecare seara un cuvant nou si il inveti si intro luna se vad foarte bine rezultatele, eu asa am facut si acum imi bat joc de profu de englezalaughing dar la ce liceu am eu nu e nici greu sa faci chestia astalaughing

| foxsilver a răspuns:

Chiar este recomandat sa citesti cat mai mult intr-o limba pe care vrei sa ti-o perfectionezi, asa iti dezvolti vocabularul, iar in viitor vei putea vorbi cursiv engleza. Dar exista o conditie, sa si traduci ceea ce citesti!

| Captoresque a răspuns:

Of course my horse.

Așa înveți engleza vrei nu vrei.

| Anastasia1997 a răspuns:

Nu vei invata crede.ma stiu pe cineva care a facut acelasi lucru si dupa 20 de pag a lasat-o balta ca nu intelege nimic. Sper ca te-am ajutat Funda? :* :*

| IrinaSinzianu a răspuns:

Vei retine unele cuvinte.
Dar asta nu inseamna ca vei invata farte bine engleza.
Dar tine-o tot asa. Continua sa citesti.

| wasambi a răspuns:

Salut. Nu. happy Exercitiul e mama invataturii. O carte citita fara a intelege cuvintele nu te va ajuta cu nimic, plus ca vei fi mult prea repede plictisit.

| AnaAnastasiaaaa a răspuns:

Nu, evident că nu happy Trebuie ca tu să faci niște cursuri. Momentan cartea nu îți este de folos. Te poți uita la un film cu subitrare sau poți asculta niște meldoii în engleză. Succes, fundă? :*

| TheNewGlory a răspuns:

O sa inveti cat de cat dar nu vei sti la perfctie. Sper ca te-am ajutat...