| iuryy a întrebat:

Daca eu am media de admitere mare(9, 70 momentan) si as vrea la un liceu cu o medie de intrare mult mai mica (8, 40) ar fi ok? Ma refer la faza ca, in ciuda mediei mari ma duc la un liceu cu media mica..intr-un fel nu m-as injosi?:-s

Răspuns Câştigător
| Andreeadixi a răspuns:

Avand in vedere media ta mare, ai avea multe posibilitati de intrare la licee bune.Nu cred ca te injosesti, din moment ce asta iti place, asta e ceea ce iti doresti. Oricum, daca se va vorbi(sa nu zic, barfi) despre tine, despre asta, nu va dura mult. Va incepe clasa a IX-a si totul se va uitabig grin. Alegerea ta e principala.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ultima medie de intrare este 8, 40. Dar s-ar putea ca majoritatea dintre ei sa aiba medii mult mai mari ca a ta, asa ca nu te vei injosi nicicum. Apoi, daca este un profil pe care il doresti, de ce sa te preocupe asta? Multi intra la un profil pe care nu-l agreaza, din cauza acelui sistem (gresit spun eu) de repartizare pe calculator si pentru asta nu invata nimic. Una este inclinatia pe care o ai si, alta e media.