| creatzata a întrebat:

Daca fac baie la un catel si ii intra apa in urechi ce se poate intampla?

13 răspunsuri:
| haifisch a răspuns:

S-ar putea sa il spele in urechi. laughing

| uN23 a răspuns:

Pai... cel mai grav lucru care ar putea sa i se intample ar fi sa ii cada urechile. thinking

Glumesc, nu ramane fara auz daca asta vroiai sa stii dar poate sa raceasca.Cel mai bine e sa eviti si daca totusi ii intra apa foloseste un betisor de urechi.

| Chrysk2 a răspuns:

Daca se intampla rar nu ai de ce sa iti faci griji,dar daca se intampla la fiecare baie e urat, pentru ca poate face otita si durerea e foarte mare happy
Ai grija cand il speli sa nu ii intre apa, sau daca totusi ii intra putina sa il stergi bine in urechi.

Respect,
Chrys

| Chrysk2 a răspuns:

Asta o voi zice la fiecare intrebare cand vad pe unu care cere funda.
Dute la mata in ***** si nu mai cersi,sunteti chiar enervanti mah,funda funda,ajutati ca vreti mah nu pentru funda ...

| Bibuşca a răspuns:

Buna!
Cel mai grav ar fi sa ramana surd fara auz.De aceea nu trebuie ca nimeni cainelui sa-i bage apa in ochi sau in urechi se poate intampla orice.

| ciprian_7143 a răspuns:

Se poate infecta! Curatarea urechii se face cu vata ce este umezita in solutia de curatat, fara insa a fi imbibata, pentru a nu lasa apa in ureche.

| AlexDF a răspuns:

Nimic...

| Metin2zM a răspuns:

Nimic! De ce? Pentru ca la catei cand intra apa in urechi este la fel ca la om. Apa se evapora sau se scurge singura din ureche. Deci stai calm/a.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca se repeta de multe ori poate face otita. Cunosc un caz, un cocher spaniol( acela cu urechile lungi) a făcut otita din cauza asta, pentru ca de câte ori bea apa urechile lui atârnau în apa, laughing el după se scutura și se uda. Nu e glume e pe bunetongue
Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai sper ca nu il bagi cu tot cu cap in apa, nu pateste nimic daca ii scapa vreo cateva picaturi, recomandat e sa il usuci bine sa nu raceasca.

| Ionutz4821 a răspuns:

Nu i-se intampla nimic funda?

| Byanka26 a răspuns:

Nu sunt foarte sigura dar nu e bine.Trebuie sa eziti sa ii torni apa in urechi.Am catea si veteriarul mi-a zis sa nu o spal in urechi doar daca e murdara si chiar asa cu servetele. Poate sa se imbolnaveasca grav.

| kittycrina a răspuns:

Nimic! tie ce ti se intampla daca iti intra apa in urechi? laughing