| 88Kronstadt a întrebat:

Daca in ziua de azi, nimeni nu poate explica fenomenul gravitatiei, de ce se tot baga in manuale povestile lui Newton?

3 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

Ca sa ne incarce mintea mai mult de parca nu ar fi materia destul de stufoasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce manual? La mine, la clasa, profesorul(probabil cel mai bun din judetul Arges) era un manual incomparabil cu porcariile alea avizate de minister. Si ne povestea/explica doar ce ne trebuie pentru a intelege fizica asa cum trebuie inteleasa in scoala/liceu si pentru a lua note maxime. Manualul nu l-am folosit niciodata in 4 ani de liceu. Daca n-ai un profesor bun atunci chiar nu stiu ce poti invata din manualele alea, asta din ce imi amintesc din liceu, ca nu erau bune de nimic pentru ce-ti trebuia mai departe de liceu.

| Analytical a răspuns:

E gelos Einstein?