| Mangustă a întrebat:

Daca la inceputul liceului m-am mutat in alt oras (insa oficial, nu mi-am schimbat domiciliul permanent) unde si cum voi primi alocatia?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde cum primesti alocatia. Daca este pe card bancar de debit nu este nici o problema. Daca este prin posta o poate ridica unul dintre parinti. Daca vrei s-o primesti tu va trebui sa faci o cerere in acest sens la Agentia de Plati si Inspectie Sociala din judetul tau, indici noua adresa pe care o ai si soliciti ca acolo sa-ti fie trimisa alocatia.