| CrazYDroP a întrebat:

Daca merg la liceu, la profiul filologie pot urma orice facultate?

7 răspunsuri:
| Kodokuna a răspuns:

Sigur ca da, numai ca s-ar putea sa nu fii destul de pregatita pe domeniul pe care-l alegi. Profilul liceului nu are vreo legatura cu facultatea, adica ai voie sa mergi la ce vrei.

| ZeroZahar a răspuns:

Poti opta pentru:
Facultatea de Litere,
Facultatea de Drept cu toate ramurile sale: jurist, procuror, judecator, avocat.
SNSPA: administratie publica, managemet, studii politice.
Academia de Politie, Armata ( aici mai ai nevoie si de eduactie fizica plus limba romana dar gramatica, ceea ce nu se face in liceu, se face doar literatura )
Bafta!

| CrazYDroP explică:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri! Acum mi-e greu sa aleg un castigator laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai acolo sunt eu! Facultatea de litere sa dai in cadrul politiei, armatei dai canbridge-ul si te ajuta poti merge sa studiezi in Londra sau sa te faci translator! Nu regret ca am ajuns aici bafta.

| CryChristiAN a răspuns:

Nu. Daca vrei sa poti urma orice facultate, domeniul mate-info este cel mai bun. Daca urmezi mate-info poti urma chiar si facultatea de litere.

| Alsodrfegnha a răspuns:

Dabatting eyelashes Dar probabil ca te vei duce tot la o facultate de profil asemanator, caci 4 ani te vei pregati pe tema asta.

| andreea49 a răspuns:

Daca ai vrea sa dai la medicina sau ceva legat de matematica, ar fi cam dificil, pentru ca ti se scoate matematica din clasa a 11a...In rest este un profil bun si mai usor decat matematica-informatica.