| madalina8619 a întrebat:

Daca nota la o teza e 7.50 se poate ca in catalog sa fie trecuta 7?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In teorie nu, in practica depinde de profesor

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă nota este 7, 50 se rotunjeşte în favoarea elevului - deci, în catalog se trece 8 happy

Toate cele bune.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nota se rotunjește, obligatoriu, dacă e peste 7.50. În catalog nu se trec note cu sutimi, cu excepția mediei finale. Stai liniștită, nota ta este 8.

| RaduTN a răspuns:

Nu, se rotunjeste la 8.

| daassh a răspuns:

Asta depinde de profest daca doreste sa-ti rotunjeasca nota, sau te asculta sa decida cat meriti 7 sau 8, depinde de fiecare profesor ce modalitate are.

| Gabitzu246 a răspuns:

Teza ori se trece 7.50 ori ti-o rotunjeste la 8 dar mai putin nu are voie. Daca ti-a pus mai putin poti sa ii faci viata grea daca stii cum

| stefan98alexandru a răspuns:

Nu pentru ca ea este rotunjita la 8 iar in catalog iti va pune 8