| ttinaa a întrebat:

Daca ramai corigent in semestrul intai si in al doilea iti iese media de trecere mai dai test in toamna?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Examen de corigenta dai doar daca media anuala este sub 5.

| Peridava a răspuns:

Dai, dai, daca media pe semestrul doi nu este suficient de mare incit media anuala sa fie cel putin 5. Daca in al doilea ai numai 5, ramii corigent pe toamna.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DEPINDE de medie...
Dacă ai media sub 5 pe semestrul 1, atunci eşti "corigentă pe semestru"; dar, poţi "remedia" problema şi poţi "scoate" medie de trecere în semestrul 2 big grin

Spre exemplu, pe primul semestru iei media 3; dacă pe semestrul 2 scoţi media ( minim 7 ), atunci media anuală este minim 5 şi ai trecut!
Dacă scoţi doar 6 pe semestrul 2, atunci ai rămas corigentă pe vară şi va trebui să susţi examenele de corigenţă sad

Toate cele bune!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi nu mai dai test în toamnă dacă îți iese media de trecere.E logic, că dacă rămâneai și pe al doilea semestru atunci dădeai testul de corigență.