| Milmai a întrebat:

Daca scrii cu creionul la o teza la matematica are voie acel profesor sa iti puna 2(am facut de mai multe ori asta din greseala si nu mi-a pus dar acum zice ca imi pune 2 dar nu stiu daca a fost irinic sau nu )

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Poți folosi creionul, atunci când scrii pe ciornă. Dar când transcrii pe foaia de teză, trebuie să folosești stiloul/pixul.
Roagă-l frumos să te ierte și promite-i că-i vei respecta dorința. Take care, vocea cu care îi vorbești este foarte importantă. E de preferat să folosesti o tonalitate mai joasa atunci cand îi vorbești. Nu ridica tonul, nu îl contrazice, și nu te arăta un "neînfricat". Amintește-ți că "vorba dulce mult aduce". Success!

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Normal! Tu poti sa-l reclami ca ai facut bine dupa ce ai modificat teza. Teza se scrie in pix sau cerneala. Pe vremuri nici cu pix n-aveai voie decat in liceu.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, are voie!

| minrest a răspuns:

Poate sa iti puna, desi eu cred ca nu iti va pune. E greu de inteles cum poate cineva confunda stiloul cu creionul. Tot ce e nevoie sa fie verificat dupa utilizare se scrie in asa mod in cat sa nu poata fi modificat: pix sau stilou.