aqualuna
| aqualuna a întrebat:

Daca sunteti familiarizati cu teoria conspiratiei...care sunt asa-zisele conspiratii pe care le credeti plauzibile si care vi se par neverosimile?

Răspuns Câştigător
| Licurici_2296 a răspuns:

Teoria conspiratiei exista pentru ca oamenii nu au fost cu adevarati convinsi> de Biblie, in cazul lui Iisus, cu casatoria si cu copii, de filmul din anii 60 - aterizarea pe luna, de americani - caderea celor doua zgarie-nori de pe 11 septembrie si asa mai departe. Oamenii sunt greu de multumit. Si e evident k vrem sa vedem cu ochii nostri sau sa aflam mai multe, din surse sigure, sau pur si simplu: de ce nu?
eu nu-mi dau cu parerea in legatura Iisus sau cu Ceausescu - ca ar fi in viata.pe mine astea nu ma intereseaza. Mie mi se pare palpitanta existenta indoielnica a extraterestrilor, aterizarea pe luna, formele din lanurile de grau din America. Oamenii sunt inventivi si cand se plictisesc. se descurca incepand sa descoase tot ce li se pare suspect, pana jung sa se scrie si carti despre orice e posibil: aparate de manipulat creiere, razboi nevazut pentru controlul lumii. toate prostiile

3 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Cea mai mare conspiratie dn punctul meu de vedere este : Biblia.
Restul sunt povesti de adormit copilasi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai pluzibila este guvernarea 1989-1009 conspiratii pana la sapa de lemn, teoria conspirativa n-a fost imprumutata, ci creata loco. Restul este beletristica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aici pe TPU. E o conspiratie impotriva mea asa sa stii daca nu ti-ai dat seama cit de important sint.

Întrebări recente