| edixxx a întrebat:

Dacă termin Facultatea de Drept - Științe Penale și Criminalistică, pot să mă fac psiholog criminalist sau trebuie să termin la Facultatea de Psihologie Judiciară și Criminologie? Oare dacă le fac simultan va fi greu!
vă rog să nu râdeți de mine, dar nu prea știu, încă sunt a12a.

1 răspuns:
| doctorandus a răspuns:

Nu, psiholog este alta meserie decat jurist si decat criminolog. Atat psihologii, cat si juristii, cat si criminologii pot fi criminalisti.