| l0killer a întrebat:

Daca urmez un liceu cu profil de stiine sociale, ce variante de facultati si meserii am pentru viitor? FUNDA happy

4 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Poți merge la absolut orice facultate dorești. Nu îți este interzis să mergi la mate-fizică nici la filozofie. http://www.yourfreecareertest.com/
poți găsi site-uri cu teste de carieră și pe.ro. Important e să faci în viață ce îți place, nu ce spun alții sau ce crezi că îți poate aduce bani. Degeaba ai bani dacă în fiecare dimineață urăști să te ridici din pat știind că mergi la scârbici.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi să te înscrii la ORICE facultate doreşti!
NU contează ce liceu/profil/specializare ai absolvit happy

Toate cele bune.

| Partenie_Sabina_1995 a răspuns:

Medic poate

| Mercorea_Petrica_1995_Sto3 a răspuns:

Facultati precum:Geografie, Istorie, Drept, Stiinte politice, Filozofie.Meseriile depind de ceea ce termini