| Sadop a întrebat:

Daca vreau sa dau la un profil care are intensiv engleza trebuie sa dau inainte vreo proba la aceasta limba? Sau se procedeaza astfel doar in privinta celor care vor la bilingv?
Daca nu ma pricep foarte bine la limba respectiva pot sa nu fiu admisa la o clasa cu intensiv, sau asta nu are nicio relevanta?

2 răspunsuri:
| alexa3000 a răspuns:

Daca vrei la intensiv nu trebuie sa dai nicio proba trebuie doar sa stii limba respectiva, la bilingv trebuie sa dai o probawinking din cate am auzit e usoara, eu nu am dat-o nu imi place engleza laughing

| Crisツ a răspuns:

Nu trebuie să dai nici o probă la intensiv.
Trebuie doar sa iți placă engleza cât de cât fiindcă vei avea 4 ore pe saptămână... Nu trebuie neapărat sa fii cea mai bună la limba aceea dar pentru a fii admisă la clasa cu intensiv contează media cu care termini (media claselor I-VIII și media examenului de capacitate).
Succes! happy