| Xmantrap a întrebat:

Dacă vreau sa ma transfer la alt liceu unde ultima persoana intrata are media 6, 94 iar eu am media 6, 90 credeti ca am sanse sa ma transfer?

Răspuns Câştigător
| Anon31241212 a răspuns:

Bineinteles. La mine la liceu erau copii super buni care luasera putin la examen fata de altii si nu au prins unde si au dorit. Stiu cazuri in care aveau 9.00 media si s au transferat la o clasa unde ultima medie era 9.70. Sau mai stiam pe cineva cu 7.70 care s-a transferat la o clasa cu 8.80 ultima medie. Asta e o prostie cu ultima medie. Nu se tine cont niciodata.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred ca o sa-ti fie aprobat transferul. In schimb te vei putea transfera dupa ce termini cl. a IX-a, daca media de promovare a acestei clase va fi cel putin egala cu a ultimului promovat din clasa unde vrei sa te transferi.