| MaiMulti a întrebat:

Dau funda. Sunt a 7a trec a 8a si as vrea sa stiu, la liceul Dinu Lipatti ce trebuie sa faci la proba de aptitudini, si de curiozitate, trebuie sa stii sa canti la instrumente, daca da, la cate?

2 răspunsuri:
| barbutxxx a răspuns:

Mai acumadepinde la ce profil vrei sa te duci.

| Maria_Andreea_1996 a răspuns:

Daca vrei sa te duci la categoria actorie trebuie sa dai o proba specifica categoriei si o sa te noteze (sa faci o piesa sau ceva de genul ), daca vrei sa te duci la muzica, trebuie sa stii teorie, sa stii sa canti la un instrument (merge si vocal), si sa canti doua piese, dintre care una la alegere! Aici se intra cu media mai mare de 7.72 (asta era media pentru 2012 ) Sper ca te-am ajutat si te rog funda