| GheorghePiti a întrebat:

De cate note am nevoie la limba romana daca am 4 ore pe saptamana ca sa-mi fac media semestriala?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai nevoie de cel putin 4 note, conform ROFUIP, citez:
"(4) Numărul de note acordate fiecărui elev, la fiecare disciplină de studiu, exclusiv nota de la teză, trebuie să fie cel puţin egal cu numărul săptămânal de ore de curs prevăzut în planul de învăţământ. Fac excepţie disciplinele cu o oră de curs pe săptămână, la care numărul minim de note/calificative este de două.
  (5) Elevii aflaţi în situaţie de corigenţă vor avea cu cel puţin o notă/un calificativ în plus faţă de numărul de note/calificative prevăzut la alin. (4), ultima notă/ultimul calificativ fiind acordat, de regulă, în ultimele două săptămâni ale semestrului."

1 răspuns:
| adelinna21 a răspuns:

Din cate mai stiu eu ai nevoie de 5 note.infara de nota de la teza