| AnneBre a întrebat:

De ce credeti ca au fost note asa de mici la bac?

14 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

Notele au foast mici pentru ca am fost slab pregatiti.Eu va spun ca nu am facut deloc pregatire pentru bac, am invatat singura, acasa.la romana m-am pregatit mult si am obtinut 6.70(am gresit la partea a 3a), la istorie unde nu m-am pregatit asa ca la romana am luat 8.40 iar la psihologie unde am invatat serios am luat 9.Sunt multumita.Desigur,era loc si de mai bine insa sunt fericita.Sunt un absolvent de 12 clase.

| costyn162 a răspuns:

Bataie de joc. Nu pot sa cred ce s-a intamplat, eu la anul dau bac-ul si sincer intamplarea asta ma motiveaza sa nu patesc la fel. Oricum, vina este impartita: elevii nu isi dau silinta suficient majoritatea invatand pe ultima suta de metrii; profesorii, in numar mare sunt incompetenti; parintii nu se implica suficient in educatia copiilor; principala vina o are ministerul educatiei deoarece le provoaca elevilor o profunda stare de confuzie prin schimbarea legilor atat de des...

| Lacoste a răspuns:

Faptul ca acum si cei de la SAM au dat bac-ul, eliminarea probelor orale + educatia fizica, camerele video in clase, cadrele didactice lipsite de motivatie si prost pregatite in facultate, pregatirea insuficienta a elevilor, si nu in ultimul rand lipsa de interes a elevilor.

| cretz a răspuns:

Vai ca asta e tema zilei. S-au luat note mici pentru ca majoritatea absolventilor de liceu au pornit de la premiza: doar nu sunt eu ala care pica bacul! Incetati sa mai dati vina pe profesori, vina este numai a voastra pentru ca in loc sa invatati, ati preferat poate sa iesiti in club spunand: am timp sa invat. Nu cred ca este om care sa nu fi copiat macar o data in viata, dar sa-ti faci un obicei din asta nu e tocmai ok. Nu-mi vine sa cred ca cei cu m2 au picat cu 2.35 si 3. Apai ce sa mai zicem de cei cu m1? aceea chiar este grea si nu multi o pot intelege. Iar de perlele la romana chiar nu am ce sa zic...stiam ca romanul e inventiv dar totul ar trebui sa aiba o limita

| Biiiby a răspuns:

Cine a putut sa copieze au copiat gresit si nu au venit pregatiti au venit cu cliku ca o sa copieze dar la unii nu le-a mers

| brandiburu a răspuns:

Pentru ca asta este valoarea scolii romanesti. De fapt, a elevilor. Punct.

| Mariusica369 a răspuns:

Simplu. Datorita elevilor slab pregatiti care s-au bazat pe copiat sau pe noroc. Examenul de BAC nu este ceva banal unde cu putin noroc poti reusi. Reusita consta in multa munca, talent si incredere sau cel putin asta este parerea mea.O seara buna!

| Bl3ndDjBl3nd a răspuns:

A: generatie emo beber gaga...
B:1 cine a invatat a luat happy
2 ai vazut ce salarii au profii? cine isi mai da silinta sa invete elevii cu salariile astea
3 frica ca ar putea pierde si aceasta paine mica, i-a facut pe supraveghetori sa nu permita copierea
4 subiectele grele
... si mai putem continua!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca nu s-a mai putut copia

| JustLikeHeaven a răspuns:

Pentru ca nu s-a invatat si poate eu fost si subiectele grele

| codry98 a răspuns:

Pentru ca majoritatea elevilor nu invata si nu sunt interesati de viitorul lor

| marinela1998 a răspuns:

Normal...ca au fost subiectele prea grele

| youaremyecstasy a răspuns:

Elevi nepregatiti.

| MissMady a răspuns:

Pentru ca elevilor le-a fost lene s invetzebig grin... puupwinking:*