| GulDan a întrebat:

De ce facem atata scoala daca nu retinem mai nimic din ce se preda..adica ma gandesc atatea lucruri importante ne preda in generala si nu retinem multe. findca sunt prea multe informatii....Cam ce ar trebui sa retinem din 7 ani de scoala?

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| SookiexD a răspuns:

Haide sa cautam in continuare X-ul ala jegos din matematica, si sa nu mai punem intrebari de genul. Ne complicam mai mult laughing

| ro74florin a răspuns:

Da chiar asa, de ce atita scoala? nu trebuie nimic retinut.

| mrbutt a răspuns:

Salut!
In 7 ani de scoala(sunt fix in clasa a-7-a) crede-ma inveti multe pe drum daca sa zicem, esti mediu si pur si simplu ai luat 7-6 pe linie si ai avut profesori buni (extrem de important ce fel de profesori ai) atunci poate nu ai invatat ceva ce te va ajuta in viata de zi cu zi dar ai invatat ceva ce ti-a placut (de exemplu:la istorie ai invatat despre probabil straX999 bunicul tau care a creat roata doar glumesc ai invatat despre istoria interesanta atuturor lucrurilor stiute de ompana in zilele de 1899 daca ai exact 7 ani de scoala, informatica cum gandeste calculatorul pe care citesti un raspuns care MAGIC apare prin puterile a doua numere 0, 1; la romana nu am exemple tongue, la mate ai invatat cum sa numeri cum sa calculezi cum sa scoti radicalul cum sa lucrezi cu fracti si mult mai multe...).
Si chiar si mai important:
in timpul acela ti-ai facut prieteni cu care fei irosi timp doar vorbind si razand cu ei.
intimpul acela tiai construit caracterul destul de bine pentru a fi un om cu cei sapte ani de (acasa) scoala.

Întrebări recente